Herrar motion - Grupp A

Alla matchtider är preliminära och kan kommas att tidigareläggas (eller försenas). Se till att vara matchklar i god tid.
Gruppspel: Tisdag 23/8. 

Bana Tid Lag 1 Lag 2 Resultat
AB Karl Hedin – Bana 1 17.00 Pettersson/Ahlberg Lindblom/Ellström  3-6
AB Karl Hedin – Bana 1 17.30 Grönslett/Skogsberg Pettersson/Korhonen  7-5
AB Karl Hedin – Bana 1 18.00  –
AB Karl Hedin – Bana 1 18.30 Pettersson/Korhonen Pettersson/Ahlberg  1-6
AB Karl Hedin – Bana 1 19.00 Pettersson/Korhonen Lindblom/Ellström  3-6
AB Karl Hedin – Bana 1 19.30  –
AB Karl Hedin – Bana 1 20.00 Lindblom/Ellström Grönslett/Skogsberg  4-6
AB Karl Hedin – Bana 1 20.30  –
AB Karl Hedin – Bana 1 21.00  –
AB Karl Hedin – Bana 1 21.30 Grönslett/Skogsberg Pettersson/Ahlberg  6-2

d

Herrar motion - Grupp B

Alla matchtider är preliminära och kan kommas att tidigareläggas (eller försenas). Se till att vara matchklar i god tid.
Gruppspel: Tisdag 23/8. 

BanaTidLag 1Lag 2Resultat
Janeling – Bana 217.00Pettersson/KarlssonRoxberger/Gadd 2-6
Janeling – Bana 217.30Tingvall/RagnarssonSöderqvist/Dahl 3-6
Janeling – Bana 218.00Roxberger/GaddKarlsson/Söderlund 6-1
Janeling – Bana 218.30Söderqvist/DahlPettersson/Karlsson 6-2
Janeling – Bana 219.00Söderqvist/DahlRoxberger/Gadd1-6 
Janeling – Bana 219.30Karlsson/SöderlundTingvall/Ragnarsson 6-2
Janeling – Bana 220.00Roxberger/GaddTingvall/Ragnarsson 6-0
Janeling – Bana 220.30Pettersson/KarlssonKarlsson/Söderlund 2-6
Janeling – Bana 221.00Söderqvist/DahlKarlsson/Söderlund 5-7
Janeling – Bana 221.30Tingvall/RagnarssonPettersson/Karlsson 6-2

Herrar motion - Grupp C

Alla matchtider är preliminära och kan kommas att tidigareläggas (eller försenas). Se till att vara matchklar i god tid.
Gruppspel: Tisdag 23/8. 

BanaTidLag 1Lag 2Resultat
BLOKK – Bana 317.00M. Oscarsson/MossbergOscarsson/Malmqvist 6-3
BLOKK – Bana 317.30Andersson/GemmelSultan/Forslöf 6-3
BLOKK – Bana 318.00Oscarsson/MalmqvistWalter/Bylund 2-6
BLOKK – Bana 318.30Sultan/ForslöfM. Oscarsson/Mossberg 5-7
BLOKK – Bana 319.00Sultan/ForslöfOscarsson/Malmqvist 6-3
BLOKK – Bana 319.30Walter/BylundAndersson/Gemmel 3-6
BLOKK – Bana 320.00Oscarsson/MalmqvistAndersson/Gemmel 1-6
BLOKK – Bana 320.30M. Oscarson/MossbergWalter/Bylund 3-6
BLOKK – Bana 321.00Sultan/ForslöfWalter/Bylund 2-6
BLOKK – Bana 321.30Andersson/GemmelM. Oscarsson/Mossberg 6-1

Herrar motion - Grupp D

Alla matchtider är preliminära och kan kommas att tidigareläggas (eller försenas). Se till att vara matchklar i god tid.
Gruppspel: Tisdag 23/8. 

BanaTidLag 1Lag 2Resultat
Kungsgatan 69 – Bana 417.00Lövström/AnderssonLindqvist/Horst 6-1
Kungsgatan 69 – Bana 417.30Walter Lopez/AugustssonEriksson/Andersson 4-6
Kungsgatan 69 – Bana 418.00Lindqvist/HorstTuvgren/Lifvergren 6-2
Kungsgatan 69 – Bana 418.30Eriksson/AnderssonLövström/Andersson 2-6
Kungsgatan 69 – Bana 419.00Eriksson/AnderssonLindqvist/Horst 1-6
Kungsgatan 69 – Bana 419.30Tuvgren/LifvergrenWalter Lopez/Augustsson 1-6
Kungsgatan 69 – Bana 420.00Lindqvist/HorstWalter Lopez/Augustsson 5-7
Kungsgatan 69 – Bana 420.30Lövström/AnderssonTuvgren/Lifvergren 6-0
Kungsgatan 69 – Bana 421.00Eriksson/AnderssonTuvgren/Lifvergren  7-5
Kungsgatan 69 – Bana 421.30Walter Lopez/AugustssonLövström/Andersson 3-6

Herrar motion - Grupp E

Alla matchtider är preliminära och kan kommas att tidigareläggas (eller försenas). Se till att vara matchklar i god tid.
Gruppspel: Tisdag 23/8. 

BanaTidLag 1Lag 2Resultat
MVG Bud – Bana 517.00Hildebrand/SjöströmCedergren/Cedergren 7-5
MVG Bud – Bana 517.30Karlsson/ForsbergAnderstedt/Carnbrand 6-4
MVG Bud – Bana 518.00Cedergren/CedergrenNorberg/Blomquist 3-6
MVG Bud – Bana 518.30Anderstedt/CarnbrandHildebrand/SJöström 4-6
MVG Bud – Bana 519.00Anderstedt/CarnbrandCedergren/Cedergren 3-6
MVG Bud – Bana 519.30Norberg/BlomquistKarlsson/Forsberg 6-4
MVG Bud – Bana 520.00Cedergren/CedergrenKarlsson/Forsberg 2-6
MVG Bud – Bana 520.30Hildebrand/SjöströmNorberg/Blomquist 3-6
MVG Bud – Bana 521.00Anderstedt/CarnbrandNorberg/Blomquist 4-6
MVG Bud – Bana 521.30Karlsson/ForsbergHildebrand/Sjöström 6-3

Herrar motion - Grupp F

Alla matchtider är preliminära och kan kommas att tidigareläggas (eller försenas). Se till att vara matchklar i god tid.
Gruppspel: Onsdag 24/8. 

BanaTidLag 1Lag 2Resultat
BLOKK – Bana 317.00Bergdahl/WalterPersson/Dahlqvist 6-2
BLOKK – Bana 317.30Aren/ThörnerSerrander/Lundgren 6-1
BLOKK – Bana 318.00Persson/DahlqvistKinnemar/Larsson 6-4
BLOKK – Bana 318.30Serrander/LundgrenBergdahl/Walter 2-6
BLOKK – Bana 319.00Serrander/LundgrenPersson/Dahlqvist 2-6
BLOKK – Bana 319.30Kinnemar/LarssonAren/Thörner 2-6
BLOKK – Bana 320.00Persson/DahlqvistAren/Thörner 3-6
BLOKK – Bana 320.30Bergdahl/WalterKinnemar/Larsson 2-6
BLOKK – Bana 321.00Serrander/LundgrenKinnemar/Larsson 2-6
BLOKK – Bana 321.30Aren/ThörnerBergdahl/Walter 6-3

Herrar motion - Grupp G

Alla matchtider är preliminära och kan kommas att tidigareläggas (eller försenas). Se till att vara matchklar i god tid.
Gruppspel: Onsdag 24/8. 

BanaTidLag 1Lag 2Resultat
Kungsgatan 69 – Bana 417.00Pettersson/HejerssonQvarfordt/Johnsson 5-7
Kungsgatan 69 – Bana 417.30Bolinder/LjungblomLödesjö/Bernhardsson 6-1
Kungsgatan 69 – Bana 418.00Qvarfordt/JohnssonSörensen/Rombing  6-2
Kungsgatan 69 – Bana 418.30Lödesjö/BernhardssonPettersson/Hejersson 7-6
Kungsgatan 69 – Bana 419.00Lödesjö/BernhardssonQvarfordt/Johnsson 4-6
Kungsgatan 69 – Bana 419.30Sörensen/RombingBolinder/Ljungblom 6-7
Kungsgatan 69 – Bana 420.00Qvarfordt/JohnssonBolinder/Ljungblom 6-4
Kungsgatan 69 – Bana 420.30Pettersson/HejerssonSörensen/Rombing 6-4
Kungsgatan 69 – Bana 421.00Lödesjö/BernhardssonSörensen/Rombing 6-7
Kungsgatan 69 – Bana 421.30Bolinder/LjungblomPettersson/Hejersson  6-3

Herrar motion - Grupp H

Alla matchtider är preliminära och kan kommas att tidigareläggas (eller försenas). Se till att vara matchklar i god tid.
Gruppspel: Onsdag 24/8. 

Bana Tid Lag 1 Lag 2 Resultat
MVG Bud – Bana 5 17.00 Björklund/Hertzberg Jonsson/Karlsson  6-1
MVG Bud – Bana 5 17.30 Hanna/Rosenqvist Johansson/Ringkvist  6-2
MVG Bud – Bana 5 18.00 Jonsson/Karlsson Morell – Thessén  4-6
MVG Bud – Bana 5 18.30 Johansson/Ringkvist Björklund/Hertzberg  3-6
MVG Bud – Bana 5 19.00 Johansson/Ringkvist Jonsson/Karlsson  6-2
MVG Bud – Bana 5 19.30 Morell/Thessén Hanna/Rosenqvist  6-2
MVG Bud – Bana 5 20.00 Jonsson/Karlsson Hanna/Rosenqvist  0-6
MVG Bud – Bana 5 20.30 Björklund/Hetzberg Morell/Thessén  3-6
MVG Bud – Bana 5 21.00 Johansson/Ringkvist Morell/Thessén  7-5
MVG Bud – Bana 5 21.30 Hanna/rosenqvist Björklund/Hertzberg  6-7
0

Du har inga produkter i varukorgen.